Rola architektury

Dodane: 15-05-2014 08:37
Rola architektury Architektura - ujęcie estetyczne. Oj, kontrowersyjny temat. Ponieważ zahaczający o groźne GUSTA. O których się przecież nie dyskutuje. Tak przynajmniej twierdzili starożytni Rzymianie, a niektórzy trzymają się tej złotej myśli, niby brzytwy. By obronić swoje bezguście. I cóż - o ile jeżeli chodzi o ciuchy, to freestyle na maksa, bo co najwyżej będziesz wyglądać śmiesznie. Ale jeżeli...Architektura - ujęcie estetyczne. Oj, kontrowersyjny temat. Ponieważ zahaczający o groźne GUSTA. O których się przecież nie dyskutuje. Tak przynajmniej twierdzili starożytni Rzymianie, a niektórzy trzymają się tej złotej myśli, niby brzytwy. By obronić swoje bezguście.

I cóż - o ile jeżeli chodzi o ciuchy, to freestyle na maksa, bo co najwyżej będziesz wyglądać śmiesznie. Ale jeżeli swoje bezguście przelejesz na swój dom (nowy "gargamelek", czy też stary, odnowiony żarówiastą farbą), to uwierz mi - jest się o co czepiać. Ponieważ to widać. Z daleka. Ponieważ ten budynek odnosi się do innych budynków, do całej okolicy. I jeżeli każdy jest pomalowany na inny, intensywny kolor, jeżeli niektóre mają formy fantazyjne, jak pałacyki niespełnionych księżniczek - to nie wygląda głupio, tylko źle. To kształtuje przestrzeń. PUBLICZNĄ PRZESTRZEŃ. I ręce można załamać, nie wiadomo gdzie oczy podziać. I to pytanie, które ciśnie się na usta: dlaczego? Po co? Kto ci człowieku taką krzywdę zrobił, że musisz to tak uzewnętrzniać? No nie rozumiem. Pal licho wnętrza - ich nie widać z ulicy. Ale apeluję - odrobina powściągliwości w spełnianiu swoich wizji nie zaszkodzi. Bo dom będzie stał. Latami. Długimi. I tymi długimi latami będzie wyglądał. Więc lepiej, żeby wyglądał dobrze. Lub chociaż mieścił się w granicach pewnej przyzwoitości. Tylko tyle, i aż tyle. Pracownia architektoniczna szczecin
Polecam również Pracownia architektoniczna szczecin
Warto rzucić okiem także na Pracownia architektoniczna szczecin
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: Pracownia architektoniczna szczecin - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.
Warto rzucić okiem także na Pracownia architektoniczna szczecin


© 2019 http://ac-net.com.pl/