Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Zasady działania odkurzacza:

pranie wykładzin kraków
W odkurzaczu ssanie wytwarza sprężarka odśrodkowa, zwykle kilkustopniowa.

Napędzana jest przez szybkobieżny silnik elektryczny (we współczesnych odkurzaczach często ponad 15 000 obr./min).

Gromadzenie (pochłanianie) wessanego materiału następuje w worku papierowym lub z gęstej tkaniny, może też być pochłaniany w filtrze wodnym lub oddzielany w cyklonie działające na zasadzie separatora odśrodkowego.

Odkurzacze wodne (?kubełkowe?) mogą zbierać zarówno ciała stałe, jak i płyny.

Jako separator wody uniemożliwiający zassanie przez silnik odkurzacza wodnego piany ze zbiornika stosuje się stożkową turbinę szybkoobrotową lub filtr z tkaniny Gore-Tex. Stosowane są także systemy centralnego odkurzania ? montowane na stałe w hotelach, domach lub zakładach przemysłowych, oraz odkurzacze samobieżne ? roboty odkurzające, samodzielnie poruszające się po pomieszczeniach.

Systemy centralnego odkurzania składają się z centralnej jednostki ssącej (umieszczonej zazwyczaj w piwnicy), instalacji rurowej w budynku oraz gniazd ssących różnych typów w ścianach i podłogach; do gniazd podłącza się wąż giętki i ssawki.

Odkurzacze centralne charakteryzują się większą siłą ssania i cichszą pracą od przenośnych, zużywają mniej energii i nie wydmuchują do pomieszczenia alergenów i mikroorganizmów.

Wymagają większej inwestycji początkowej oraz konserwacji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odkurzacz#Zasada_dzia.C5.82ania

Gruntowne zmywanie podłóg

Sprzątanie szpitalnych oddziałów wykonywane jest przez osoby, które zostały specjalnie przygotowane do wykonywania tego typu prac.

Muszą być one odporne na różne choroby i posiadać dobrą sprawność fizyczną, ponieważ sprzątanie wszystkich pomieszczeń szpitalnych bywa bardzo wymagające.

Praktycznie codziennie wykonywane jest czyszczenie szpitalnych łazienek, które muszą być sterylnie czyste, a podłoga w łazienkach zmywana jest nawet dwa lub trzy razy dziennie.

Co drugi dzień przeprowadzana jest także dokładna dezynfekcja stolików stojących przy łóżkach pacjentów, które i tak są przecierane codziennie rano.
Natomiast raz na tydzień lub przed ważną wizytą lekarską przeprowadzane jest dodatkowe, gruntowne mycie podłóg.

Jak oszczędzić kilka godzin tygodniowo?

pranie wykładzin krakówW dzisiejszych czasach każdy z nas boryka się z niedoborem czasu.
Natłok obowiązków jest tak duży, iż niejednokrotnie zupełnie nie mamy czasu na odpoczynek, nie wspominając już o jakimś hobby.
Doba ma 24 godziny, w których musimy zmieścić obowiązki zawodowe, domowe, spędzanie czasu z rodziną, a niejednokrotnie także wiele innych.

Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem, które pomoże nam zaoszczędzić wiele godzin miesięcznie.

Możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, która zadba o porządek w naszym domu bądź mieszkaniu.

Za niewielką cenę zyskamy niezbędny czas, który możemy spożytkować na odpoczynek lub inne ważne sprawy.
.

Widok do druku:

pranie wykładzin kraków